Wstecz

Joanna Kiełbasa

I skrzypce

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie skrzypiec ad.dr Andrzeja Kordykiewicza. Skrzypaczka w Kwartecie Galicyjskim, kameralistka, muzyk orkiestrowy i sesyjny. W kwartecie odpowiada za pokazywanie auftaktów, sprawne i merytoryczne prowadzenie próby, finanse, a także nawigowanie w czasie rozmaitych kwartetowych podróży. Jej analityczny, ścisły umysł potrafi rozpracować każdy utwór w najdrobniejszym szczególe, co świetnie porządkuje pracę zespołu. Oprócz tytułu magistra sztuki posiada również stopień inżyniera środowiska. Uwielbia podróże w odległe miejsca, piękne krajobrazy, dobrą herbatę i koty.

Martyna Bulzak

II skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. dr hab. Romana Reinera. Skrzypaczka w Kwartecie Galicyjskim, kameralistka, muzyk orkiestrowy i sesyjny, pedagog. Odpowiedzialna za formułowanie i korektę tekstów wszelkiego przeznaczenia oraz zapowiadanie i rozbawianie muzycznymi anegdotami podczas koncertów Kwartetu. Wykonuje trudne telefony. Podczas prób spontaniczna, ugodowa i pomysłowa. Prywatnie żona Tomka i mama małej Róży. Na co dzień prowadzi zajęcia wspomagające rozwój dzieci za pomocą muzyki w swoim Domu Pełnym Dźwięków. Uwielbia rękodzieło artystyczne i odpoczynek przy kawie w urokliwych miejscach.

Ewa Borcz

altówka

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie altówki prof. Piotra Reicherta. Altowiolistka w Kwartecie Galicyjskim, kameralistka, muzyk orkiestrowy i sesyjny, kompozytor oraz aranżer. Autorka części aranżacji oraz wszystkich kompozycji z płyty "Folkomania" i nie tylko. Na umówione spotkanie przyjeżdża co najmniej 5 minut wcześniej. Pilnuje, by kwartetowa maszyna działała zawsze bez zarzutu, motywując resztę zespołu do działania. Systematycznie pochłonięta bieżącymi sprawami takimi jak publikowanie postów w mediach społecznościowych, odpisywanie na maile i resztą papierologii związanej z pracą Kwartetu. Miłośniczka czterech kółek i dobrej kawy.

Gabriela Szczepaniak

wiolonczela

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli dr hab. Jana Kalinowskiego oraz studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Katowicach w klasie wiolonczeli dr hab. Piotra Janosika. Wiolonczelistka w Kwartecie Galicyjskim, kameralistka, muzyk orkiestrowy i sesyjny, pedagog. Dba o pozytywny wizerunek i dobry styl Kwartetu. Posiada umiejętność godzenia ze sobą wielu rzeczy w jednym czasie i wychodzenia obronną ręką z trudnych sytuacji. Mistrzyni dyplomacji. Pięknym brzmieniem i niebanalnym wykonawstwem potrafi rozczulić nawet najbardziej niewzruszonych słuchaczy. Pokonuje setki kilometrów dla wspólnych celów. Interesuje się modą, kosmetyką i kocha górskie wyprawy.